تهران، سعادت آباد، میدان کاج، سرو غربی، نرسیده به چهارراه شهرداری، پلاک 45​​​​​​​ طبقه دوم

En
Ar

|​​​​​​​

تماس با ما

آمادگی‌های قبل از انجام عمل تعویض مفصل زانو

چگونه می‌توانید برای عمل تعویض مفصل زانو آماده شوید؟

شما باید از چندین هفته قبل از عمل تعویض مفصل زانو برای آن آماده شوید. سلامت فیزیکی قبل از عمل تعویض مفصل زانو بسیار ضروری است. تا مدتی بعد از عمل تعویض مفصل زانو باید از واکر یا عصا استفاده کنید. برای استفاده راحت‌تر از عصا بهتر است بالاتنه خود را تقویت کنید. انجام تمرینات ورزشی مربوط به پا نیز به بهبود سریع‌تر زانو کمک می‌کند. در ادامه به برخی از نکات که باید قبل از عمل تعویض مفصل زانو رعایت کنید، می‌پردازیم.

ترک سیگار

اگر از سیگار یا دیگر فرآورده‌های تنباکو استفاده می‌کنید، مصرف آن را متوقف کنید. سیگار کشیدن موجب کاهش سرعت ریکاوری و به تعویق افتادن ترمیم زخم‌ها می‌شود. همچنین احتمال عفونت در طول جراحی یا بعد از آن را افزایش می‌دهد.

تمرینات ورزشی

انجام برخی تمرینات ورزشی پس از جراحی به بهبودی سریع‌تر کمک می‌کند. این تمرینات را قبل از عمل تعویض مفصل زانو بیاموزید. آن‌ها را تمرین کنید. اگر قبل از جراحی آن‌ها را تمرین کنید، بعدا برای شما ساده‌تر خواهند بود. اگر باید بعد از جراحی از واکر یا عصا استفاده کنید، بهتر است پیش از جراحی، راه رفتن با آن‌ها را تمرین کنید.

استحمام

شب قبل از مراجعه برای جراحی حمام کنید. از صابون مخصوصی که پزشک تجویز می‌کند، استفاده کنید. می‌توانید از شامپو نیز استفاده کنید. ولی دقت کنید که لاک ناخن و آرایش صورت را کاملا پاک کنید. حدود 5 روز پیش از جراحی نیز پاها را اصلاح نکنید.

رژیم غذایی

در روز جراحی می‌توانید دندان‌های خود را مسواک بزنید، ولی چیزی نجوید. از شب قبل تا دو ساعت پیش از جراحی می‌توانید 8 لیوان مایعات بنوشید. از خوردن غذاهای جامد در روز جراحی بپرهیزید. مایعات مجاز شامل آب، آبمیوه، نوشابه، قهوه و چای می‌شود.

پر کردن فرم‌ها

هنگام مراجعه برای جراحی از شما خواسته می‌شود اطلاعات مربوط به داروهای مصرفی و بیمه خود را وارد کنید. برای اینکه چیزی از قلم نیفتد بهتر است یک لیست از موارد زیر تهیه کنید و همراه داشته باشید:

  • تمام داروها و مکمل‌های مصرفی
  • تمام بیماری‌هایی که داشته‌اید
  • نوع و شماره بیمه
  • نام و شماره تماس پزشک
  • افرادی که در مواقع اضطراری می‌توان با آن‌ها تماس گرفت

درخواست کمک

اگر تنها زندگی می‌کنید باید از کسی خواهش کنید که بعد از جراحی، در کنار شما باشد. اگر کسی برای شما آشپزی نمی‌کند، قبل از جراحی غذای کافی برای خود فریز کنید.

آماده کردن خانه

بعد از عمل تعویض مفصل زانو باید تحرک کمتری داشته باشید. وسایل خانه را به گونه‌ای بچینید که حرکت در آن ساده‌تر شود. اگر اتاق خواب شما در طبقه بالا است، بهتر است برای مدتی تخت خود را به طبقه همکف منتقل کنید. مسیرها را برای حرکت ساده‌تر با عصا یا واکر خلوت کنید. بهتر است در حمام از ریل‌های محافظ استفاده کنید. وسایلی مانند تلفن همراه، چای ساز و هر چیزی که بیشتر نیاز دارید را در دسترس قرار دهید.

دستورالعمل پزشک

جراح دستورالعملی مربوط به باید و نبایدهای قبل از عمل تعویض مفصل زانو ، در اختیار شما قرار می‌دهد. این دستورالعمل شامل متوقف کردن مصرف داروها به خصوص داروهای رقیق‌کننده خون است. دکتر طاهری اعظم جراح ارتوپد، هیپ و لگن هستند. می‌توانید خدمات مختلف ایشان را در بخش "خدمات" مشاهده کنید. برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی "تماس با ما" کلیک کنید.

۵
از ۵
۳۳ مشارکت کننده

نوشته‌های ویژه

آخرین نوشته‌ها