تهران، سعادت آباد، میدان کاج، سرو غربی، نرسیده به چهارراه شهرداری، پلاک 45​​​​​​​ طبقه دوم

En
Ar

|​​​​​​​

تماس با ما

قبل از عمل تعویض مفصل لگن چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

۸ نکته که باید قبل از عمل تعویض مفصل لگن رعایت کنید

عمل تعویض مفصل لگن به از بین بردن دردهای مزمن کمک می‌کند و کیفیت زندگی شما را بهبود می‌بخشد. باید گفت که به هر حال این عمل جراحی، دوره بهبود و ریکاوری قابل توجهی دارد. در اینجا ۸ نکته را بیان می‌کنیم که به آمادگی شما برای عمل تعویض مفصل لگن کمک می‌کند:

وزن خود را کاهش دهید

قبل از عمل تعویض مفصل لگن ، شما و پزشکتان بهتر است یک برنامه برای کاهش وزن داشته باشید. این نکته می‌تواند سختی جراحی را برای شما کاهش دهد. علاوه بر این قوی کردن لگن و ماهیچه‌های اطراف آن به بهبود سریع‌تر پس از جراحی کمک می‌کند.

سیگار نکشید

سیگار کشیدن روند بهبود را کند می‌کند و ممکن است جراحی را برای شما با سختی همراه کند.

مواد مغذی بخورید

مواد مغذی بخورید و رژیم غذایی متعادل داشته باشید. اگر وزن شما زیاد باشد، به مفصل لگن تازه پیوند خورده فشار بیشتری وارد می‌کند. ممکن است پزشک یک برنامه رژیمی قبل از عمل به شما بدهد. اگر نوشیدنی‌های الکلی مصرف می‌کنید، حداقل 48 ساعت قبل از عمل از مصرف الکل خودداری کنید.

داروهایی که مصرف می‌کنید را کنترل کنید

چند هفته قبل از عمل تعویض مفصل لگن اگر از داروی کاهش فشار خون مانند آسپرین و ادویل (Advil) استفاد می‌کنید، مصرف آن را قطع کنید. زیرا ممکن است این داروها عمل را سخت‌تر کنند. اگر از دیگر داروهای کنترلی استفاده می‌کنید با پزشک خود مشورت کنید. داروهای نوراتیک و برخی دیگر از داروها، بر عمل تعویض مفصل لگن تاثیر منفی دارند.

استفاده از وسایل کمکی برای حرکت را بیاموزید

وسایل کمکی برای حرکت تا زمان بهبودی مفصل لگن به شما کمک می‌کنند. وسایلی مانند واکر و عصا باعث می‌شوند راه رفتن برایتان خطرساز نباشد. قبل از جراحی مفصل لگن استفاده از این ابزار را بیاموزید.

ورزش کنید

با پزشک خود در مورد ورزش‌هایی که قبل از عمل جراحی می‌توانید انجام دهید، مشورت کنید. اگر عمل جراحی تعویض مفصل لگن دارید، قوی کردن قسمت فوقانی بدن، استفاده از واکر را پس از انجام عمل آسان‌تر می‌کند. برخی ورزش‌ها برای قدرت بخشیدن به عضلات پاها به شما کمک خواهند کرد.

چیدمان وسایل منزل را تغییر دهید

هر وسیله‌ای در آشپزخانه، اتاق خواب و هر جای دیگر خانه که بطور معمول از آن استفاده می‌کنید را طوری بچینید که نزدیک و در دسترس باشند. این وسایل را خیلی بالا یا خیلی پایین قرار ندهید. حتی می‌توانید یک وسیله برای برداشتن وسایلی که از دسترس شما دورند، تعبیه کنید.

وسایلی که موجب زمین خوردن می‌شوند را بردارید

زمین خوردن یک عامل بسیار تاثیرگذار بر روند بهبودی شما خواهد بود. هر چیزی مثل قالیچه، کابل و سیم‌های برق که می‌توانند موجب زمین خوردن شما شود را بردارید تا خطرآفرین نباشند. دکتر طاهری اعظم جراح ارتوپد، هیپ و لگن هستند. می‌توانید خدمات مختلف ایشان را در بخش "خدمات" مشاهده کنید. برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی "تماس با ما" کلیک کنید.

۵
از ۵
۲۸ مشارکت کننده

نوشته‌های ویژه

آخرین نوشته‌ها