تهران، سعادت آباد، میدان کاج، سرو غربی، نرسیده به چهارراه شهرداری، پلاک 45​​​​​​​ طبقه دوم

En
Ar

|​​​​​​​

تماس با ما

چه زمانی تعویض مفصل لگن ضرورت دارد؟

آیا تعویض مفصل لگن برای شما مناسب است؟

تحمل درد مفصل لگن دشوار است. این درد نه تنها با ناراحتی، سفتی و التهاب در مفصل همراه است بلکه مانع انجام کارهای روزانه نیز می‌شود. افرادی که دچار درد شدید مفصل لگن هستند، حتی در راه رفتن و فعالیت‌های ساده نیز دچار مشکل می‌شوند. اگر برای مدت زمان طولانی از درد مفصل لگن رنج می‌برید، می‌توانید جراحی تعویض مفصل لگن را در نظر بگیرید. البته مانند درمان دیگر بیماری‌ها، باید ابتدا روش‌های درمانی غیرتهاجمی را امتحان کرد. داروهای ضدالتهاب مانند ایبوپروفن به کاهش درد مفصل لگن کمک می‌کند. عصا و واکر روش‌های دیگری برای بهبود عملکرد حرکتی هستند که راه رفتن را ساده می‌کنند.

براساس چه نشانه‌هایی می‌توان گفت تعویض مفصل لگن ضرورت دارد؟

اگر درد مفصل لگن به شدت کیفیت زندگی شما را کاهش داده و توانایی انجام وظایف روزانه‌تان را محدود کرده است، تعویض مفصل لگن ضرورت دارد. به عبارت دیگر، اگر تمام شرایط زیر را با هم تجربه می‌کنید، باید تعویض مفصل لگن انجام دهید:
  • درد مفصل لگن، مانع خوابیدن شما می‌شود یا شب‌ها شما را از خواب بیدار می‌کند.
  • در اثر درد شدید، قدرت بلند شدن از روی صندلی، بالا رفتن از پله و نشستن در ماشین را ندارید.
  • در اثر درد شدید امکان لذت بردن از فعالیت‌های ساده مانند پیاده‌روی، خرید و شنا را ندارید.
  • درمان‌های دیگر را به مدت طولانی امتحان کرده‌اید ولی همچنان با درد شدید دست و پنجه نرم می‌کنید.
البته با وجود اهمیت فراوان نشانه‌هایی که در بالا ذکر شد، برای تصمیم نهایی باید با پزشک مشورت کرد. در جلسه مشاوره با پزشک، سلامتی شما برای انجام جراحی تعویض مفصل لگن ارزیابی می‌شود. در این جلسه عواملی مانند سن، چگالی استخوان، سلامت کلی و تمامی شرایطی که روی نتیجه جراحی تعویض مفصل لگن اثر می‌گذارد، بررسی می‌شوند. اگر می‌خواهید در رابطه با تعویض مفصل لگن بیشتر بخوانید روی لینک آن کلیک کنید. برای مشاهده خدمات دکتر افشین طاهری اعظم متخصص ارتوپدی، جراح هیپ و لگن، روی لینک آن کلیک کنید. همچنین برای دریافت اطلاعات تماس و تعیین وقت قبلی می‌توانید روی "تماس با ما" کلیک کنید.
۵
از ۵
۳۰ مشارکت کننده

نوشته‌های ویژه

آخرین نوشته‌ها